Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Popo Estetiği

Kalça büyütme (popo büyütme) estetiği olması gerekenden küçük kalçalar için iki şekilde işlem uygulanabilinmektedir.

Birinci teknikte, vücudun sırt, bel ve göbek gibi belirli bölgelerinden alınan yağ dokusu kalçaya enjekte edilir. Bu yöntem Brezilya Kalçası Estetiği (Brasilian Butt Lift – BBL) olarak adlandırılır. Bu yöntem dışında vücuttan yeterli miktarda yağ dokusu temin edilemiyorsa, ikinci yöntem olan silikon popo protezi adını verdiğimiz biyomateryaller ile popo büyütme işlemi yapılabilinmektedir.

Kalça estetiğini planlarken hedeflediğimiz bel ve kalça ayrımını belirginleştirerek dik ve dolgun kalça formunu oluşturmaktır. Karın, bel ve sırt bölgelerindeki yağları alıp popoya transfer ederek hem ince bir bel, hem de dolgun yuvarlak kalçalar elde edilebilinir. Brezilya Kalça Estetiği (Brazilian Butt Lift) olarak da bilinen bu yöntem ile dolgun ve büyük bir kalçaya sahip olurken aynı seansta bel ve göbek çevrenizdeki yağlardan kurtulmuş olunur.

Enjekte edilen yağların bir kısmı vücut tarafından emilir ve erir, ancak 1. yılın sonunda enjekte edilen hacmin %30-40’ ı vücutta kalır. Transfer işlemi vücudunuzda yeterli miktarda yağ olduğu müddetçe tekrarlanabilir. Yağ enjeksiyonu büyütmenin dışında popo sarkması, popo şekillendirme ve popo kaldırma işlemleri için de kullanılabilmektedir. Küçük milimetrik kesiler ile yapılan bu işlem sonrasında fark edilir bir iz kalmayacaktır.

Silikon Popo Protezi ile Kalça Büyütme İşlemi

Özellikle vücutta yeterli miktarda yağ yok ise kalça silikon popo protezi yardımı ile büyültülür. Popo silikonu memeye kullanılan silikonlar ile yapısal olarak aynı içeriğe sahip buna karşın anatomik olarak farklı tasarlanmış silikonlardır. Her iki kalça arasında kuyruk sokumu bölgesinde gizlenebilir küçük bir kesi ile popo kaslarının içine yerleştirilen silikon popo protezleri sayesinde kalçanın üst kısmı dolgunluk kazandırılır. Sonrasında dik ve büyük kalça görünümü elde edilir. Kas dokusu içine yerleştirilen silikon protezler dışardan bakıldığında ya da dokunulduğunda hissedilmez. Kesinin kuyruk sokumunda olması nedeniyle gözle görülür bir iz kalmayacaktır. Popo silikonları hayat boyu vücutta kalır.

 

Kalça büyütme (popo büyütme) estetiğine uygun adaylar kimlerdir?

Küçük, şekilsiz ve estetik olmayan kalça görüntüsüne sahipseniz ve en önemlisi kendinizi mutsuz hissediyorsanız popo estetiği sayesinde yeni bir görünüme kavuşabilirsiniz.

 

Kalça büyütme estetiği ameliyatları nasıl planlanır?   

Planlama yapılırken esas olan kozmetik açıdan vücut ile uyumlu ve uygun büyüklükte  bir görüntü elde etmektir. Operasyon genel anestezi altında yapılmalıdır.

 

Kalça Estetiği (Popo Estetiği) Operasyonu Sonrası ve İyileşme Süreci

  • Ameliyat sonrası 1 gece hastane yatışı gerekir.
  • Ameliyattan hemen sonra özel korse giyilir. Korseyi, ödem ve şişlik oluşumunu azaltmak, en iyi sonucu almak için 3-4 hafta süre ile giymeniz önemlidir.
  • Popo büyütme (kalça büyütme) operasyonu sonrası ve takip eden bir kaç gün hareket etmekte zorluk çekebilir, sızlama ve ağrı hissedebilirsiniz. Bu beklenen bir durumdur ve ağız yolu ile alacağınız ağrı kesiciler ile kontrol altına alınacaktır.
  • Ameliyat sonrası ilk iki hafta yürüyüş dışında ağır spor faaliyetlerinde bulunmanızı önerilmez. Dördüncü haftanın sonunda tüm spor aktivitelerini yapabilirsiniz.
  • Ameliyat esnasında kendiliğinden eriyen dikişler kullanılması sebebi ile alınacak dikişiniz olmayacak.
  • Ameliyat sonrası 3. günden itibaren banyo yapmaya başlayabilirsiniz.
  • Ameliyat sonrası 7. gün işinize dönebilirsiniz.