Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Meme Büyütme

Meme dokusunda  gelişimsel yada zaman içerisinde hamilelik, ani kilo kaybı gibi nedenlere bağlı hacim kaybı ortaya çıkabilmektedir. Bu gibi durumlarda meme hacmini arttırmak amacıyla slikon meme protezleri (meme implantı) kullanılarak meme istenen boyutlara getirilir.

Operasyon sonrasındaki kesi izini saklamak amacıyla meme protezi koltuk altından, memebaşı  çevresinden ve meme altı kıvrımından yerleştirilebilir. Meme protezleri dokunun durumuna göre göğüs kasının altına veya üstüne yerleştirilir. Şekil olarak yuvarlak yada su damlası formunda olmaktadır. Meme protezinin şekil ve boyutuna işlem öncesi değerlendirme aşamasında karar verilebilir.

Operasyon Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Operasyon  genel anestezi altında yapılacaktır. Normal operasyon süresi 1-2 saattir. Operasyona girmeden önce anestezi uzmanı ile görüşeceksiniz. Meme büyütme işleminden sonra ağrınız olmayacaktır. Bu operasyondan sonra 1 gece hastanede kalmanız gerekmektedir. Kas altına yerleştirilen protez ameliyatlarından sonra 2-3 gün kol hareketlerinizde kısıtlılık oluşabilir.

Operasyondan Sonra Takip Süreci

Meme büyütme işleminden sonra 2. gün pansumanız yapılacaktır. Pansumandan sonra banyo yapmanızda bir sakınca yoktur. Kontrolleriniz 2. gün 5. gün 15. gün ve ayda bir olarak düzenlenir.

Operasyondan Sonra İyileşme Süreci

Operasyon sonrası özel bir sutyen kullanılacaktır. İkinci günden itibaren duş almanızda hiçbir sakınca yoktur. Operasyon sonrası 2-3 gün içinde normal iş ve sosyal aktivitelere, 1-2 hafta içinde ise daha aktif bir hayata geri dönülebilir. Spor yapmaya 15 gün sonrasında başlayabilirsiniz fakat kollarınızı kullanacağınız ağır spor ve aktiviteler için 1,5 ay beklemelisiniz.