Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Kalça Büyütme Estetiği

kalça büyütme estetiği

Kalça Büyütme Estetiği

Kalça büyütme (popo büyütme) estetiği olması gerekenden küçük kalçalar için iki şekilde işlem uygulanabilinmektedir. Birinci teknikte; vücudun sırt, bel ve gö bek gibi belirli bölgelerinden alınan yağ dokusu kalçaya enjekte edilir. Bu yön tem Brezilya Kalçası Estetiği (Brasilian Butt Lift – BBL) olarak adlandırılır.

Bu yöntem dışında vücuttan yeterli miktarda yağ dokusu temin edilemiyorsa, ikinci yöntem olan silikon popo protezi adını verdiğimiz biyomateryaller ile popo büyütme işlemi yapılabilir.

Kalça estetiğini planlarken hedeflediğimiz, bel ve kalça ayrımını belirgin leştirerek dik ve dolgun kalça formunu oluşturmaktır. Karın, bel ve sırt bölgelerindeki yağları alıp popoya transfer ederek hem ince bir bel, hem de dolgun yuvarlak kalçalar elde edilebilinir. Brezilya Kalça Estetiği (Brazilian Butt Lift) olarak da bilinen bu yöntem ile dolgun ve büyük bir kalçaya sahip olurken aynı seansta bel ve göbek çevrenizdeki yağlardan kurtulmuş olunur.

Enjekte edilen yağların bir kısmı vücut tarafından emilir ve erir, ancak 1. yılın sonunda enjekte edilen hacmin %30-40’ı vücutta kalır. Transfer işlemi vücudunuz da yeterli miktarda yağ olduğu müddetçe tekrarlanabilir. Yağ enjeksiyonu büyütmenin dışında popo sarkması, popo şekillendirme ve popo kaldırma işlemleri için de kullanılabilmektedir. Küçük mili metrik kesiler ile yapılan bu işlem sonrasında fark edilir bir iz kalmayacaktır.

SİLİKON POPO PROTEZİ İLE KALÇA BÜYÜTME İŞLEMİ

Özellikle vücutta yeterli miktarda yağ yok ise kalça silikon popo protezi yardı mı ile büyültülür. Popo silikonu memeye kullanılan silikonlar ile yapısal olarak aynı içeriğe sahip buna karşın anatomik olarak farklı tasarlanmış silikonlardır.

Her iki kalça arasında kuyruk sokumu bölgesinde gizlenebilir küçük bir kesi ile popo kaslarının içine yerleştirilen silikon popo protezleri sayesinde kalçanın üst kısmı dolgunluk kazandırılır. Sonrasında dik ve büyük kalça görünümü elde edilir.

Kas dokusu içine yerleştirilen silikon protezler dışardan bakıldığında ya da
dokunulduğunda hissedilmez. Kesinin kuyruk sokumunda olması Nedeniyle gözle görülür bir iz kalmayacaktır. Popo silikonları hayat boyu vücutta kalır.
KALÇA BÜYÜTME (POPO BÜYÜTME) ESTETİĞİNE UYGUN ADAYLAR
KİMLERDİR?

Küçük, şekilsiz ve estetik olmayan kalça görüntüsüne sahipseniz ve en önemlisi kendinizi mutsuz hissediyorsanız, popo estetiği sayesinde yeni bir görünüme kavuşabilirsiniz.

KALÇA BÜYÜTME ESTETİĞİ AMELİYATLARI NASIL PLANLANIR?

Planlama yapılırken esas olan kozmetik açıdan vücut ile uyumlu ve uygun
büyüklükte bir görüntü elde etmektir. Operasyon genel anestezi altında yapıl malıdır.

KALÇA ESTETİĞi (POPO ESTETİĞİ) OPERASYONU SONRASI VE İYİLEŞME
SÜRECİ

 • Ameliyat sonrası 1 gece hastane yatışı
  gerekir.
 • Ameliyattan hemen sonra özel korse giyilir. Korseyi, ödem ve şişlik oluşumunu azaltmak, en iyi sonucu almak için
 • 3-4 hafta süre ile giymeniz önemlidir.
 • Popo büyütme (kalça büyütme) opErasyonu sonrası ve takip eden bir kaç gün hareket etmekte zorluk çekebilir,
 • sızlama ve ağrı hissedebilirsiniz. Bu
 • beklenen bir durumdur ve ağız yolu ile
 • alacağınız ağrı kesiciler ile kontrol altına
 • alınacaktır.
 • Ameliyat sonrası ilk iki hafta yürüyüş dışında ağır spor faaliyetlerinde bulunmanızı önerilmez. Dördüncü haftanın sonunda tüm spor aktivitelerini yapabilirsiniz.
 • Ameliyat esnasında kendiliğinden eriyen dikişler kullanılması sebebi ile alınacak dikişiniz olmayacak.
 • Ameliyat sonrası 3. günden itibaren banyo yapmaya başlayabilirsiniz.

Bir Yorum Yap