Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Göz Kapağı Estetiği

Sarkmış ve  torbalanmış  göz kapaklarının düzeltilmesi amacıyla uygulanan ameliyattır. Uygulanan işlem Bleferoplasti operasyonu olarak adlandırılmaktadır.

Üst göz kapağı için yapılan blefaroplastide, katlantı yerinden yapılan kesi ile fazla deri–kas ve yağ torbaları çıkarılır.  Alt göz kapağı için yapılan blefaroplastide ise hemen kirpik altından yapılan kesi ile yine fazla deri, yağ ve kas dokuları çıkarılır.​

Bu operasyonda dikkat edilmesi gereken en önemli hususlar göz kapaklarının temel yapılarının ve işlevinin titizlikle korunmasıdır.

İşlem sonrasında kesi hatları sorunsuz şekilde iyileşme gösterir.Kıvrım hattına yada kirpik kenarına yakın olduğu için zaman içinde farkedilmeyecek çok ince bir çizgiye dönüşür.

 

Operasyon Öncesi Yapmanız Gerekenler

Eğer geçirdiğiniz önemli bir hastalık, ameliyat, düzenli olarak kullandığınız bir ilaç varsa bunu operasyondan önce paylaşmanız gerekmektedir. Aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçlar kullanıyorsanız bu konuyu mutlaka belirtip ameliyattan önce ilaç kullanımını sonlandırılmalıdır. Operasyona karar verip randevu aldığınız zaman operasyon yapılacak bölgeye göre size ödem(şişlik) ve morluk olmaması için ilaçlar başlanacaktır. Ameliyat öncesi tahlilleriniz hastanede yapılacaktır.

Operasyon Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Hastanede ameliyathane ortamında  gece yatmaya gerek olmadan uygulanabilir. Operasyon Her göz kapağı için 1-2 saat arasında değişmektedir.

Operasyondan Sonra Takip Süreci

Operasyondan sonra gözleriniz kapatılmaz, ince bandajlarla bantlanır. Gözleriniz 2. gün kontrol edilir ve pansuman yapıldıktan sonra bandajlar daha da küçültülür. 2. gün kontrolünüzden sonra banyo yapmanızda sakınca yoktur. Kontrolleriniz 5. gün,7. gün,15. gün ve ayda bir olacak şekilde düzenlenir.​

Operasyondan Sonra İyileşme Süreci

Rahat okuma 2-3 günde, çalışma 7-10 günde, Aşırı aktivite ve alkol, kontak lens kullanımı ise 2 haftadan sonra serbesttir. Şişlik ve morluk tam olarak 1-2 haftada geçecektir.