Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Burun Estetiği Süreci

Burun Estetiği SüreciBu yazıda burun estetiği sürecinde dikkat edilmesi gereken hususlara değinilmektedir. Burun Estetiği Süreci

Yiyecek ve ilaçlar

Ameliyattan önce ve sonra iki hafta boyunca aspirin veya ibuprofen (Advil, Motrin IB, diğerleri) içeren ilaçlardan kaçının. Bu ilaçlar kanamayı artırabilir. Yalnızca cerrahınız tarafından onaylanan veya reçete edilen ilaçları alın. Ayrıca bitkisel ilaçlar ve reçetesiz satılan takviyeleri kullanmaktan kaçının.

Sigara içiyorsanız, sigarayı bırakın. Sigara içmek ameliyat sonrası iyileşme sürecini yavaşlatır ve enfeksiyona yakalanma olasılığını artırabilir.

Ne Bekleyebilirsiniz?

Burun estetiği için düzenli bir dizi adım yoktur. Her bir ameliyat, ameliyatı geçiren kişinin spesifik anatomisi ve hedefleri için benzersiz ve özelleştirilmiştir.

Ameliyat Sırasında

Burun estetiği, ameliyatınızın ne kadar karmaşık olduğuna ve cerrahınızın tercihine bağlı olarak sedasyon veya genel anestezi ile lokal anestezi gerektirir. Ameliyattan önce sizin için en uygun olan anestezi tipini doktorunuzla görüşün.

  • Sedasyon ile lokal anestezi. Bu tip anestezi genellikle ayaktan bir ortamda kullanılır. Vücudunuzun belirli bir alanı ile sınırlıdır. Doktorunuz nazal dokularınıza ağrı kesici bir ilaç enjekte eder ve intravenöz (IV) bir hattan enjekte edilen ilaçlarla sizi yatıştırır. Bu sizi huzursuz ediyor ama tam olarak uymuyor.
  • Genel anestezi. İlacı (anestezi) solumak suretiyle veya elinize, boynunuza veya göğsünüzde bir yere yerleştirilmiş küçük bir tüp (IV) ile alırsınız. Genel anestezi tüm vücudunuzu etkiler ve ameliyat sırasında bilinçsiz olmanıza neden olur. Genel anestezi, solunum tüpü gerektirir.

Burun estetiği burnunuzun içinde veya burnunuzun dibindeki burun delikleriniz arasında küçük bir dış kesim (insizyon) ile yapılabilir. Cerrahınız muhtemelen cildinizin altındaki kemiği ve kıkırdakları yeniden ayarlayacaktır.

Cerrahınız, ne kadar çıkarılması veya eklenmesi gerektiğine, burnunuzun yapısına ve mevcut malzemelere bağlı olarak, burun kemiğinizin veya kıkırdak şeklinizi değiştirebilir. Küçük değişiklikler için, cerrah burnunuzun derinliklerinden veya kulağınızdan alınan kıkırdak kullanabilir. Daha büyük değişiklikler için, cerrah vücudunuzdaki diğer bölgelerden kaburga, implant veya kemikten kıkırdak kullanabilir. Bu değişiklikler yapıldıktan sonra, cerrah burnun derisini ve dokusunu geri yerleştirir ve burnu kesiyor.

Burnun iki tarafı (septum) arasındaki duvar kıvrılmış veya eğilmişse (sapmış), cerrah nefes almayı iyileştirmek için düzeltebilir.

Ameliyattan sonra, personel uyanıklık dönüşünü izleyen bir kurtarma odasında olacaksınız. Bugünden  sonra hastaneden ayrılabilir veya başka sağlık sorunlarınız varsa, bir gece kalabilirsiniz.Bir Yorum Yap