Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Burun Estetiği Basit Bir İşlem Midir?

Burun Estetiği Basit Bir İşlem Midir?

Burun Estetiği Basit Bir İşlem Midir?

Hayır. Burun estetiği zorlu bir operasyondur. Bu birkaç faktörden kaynaklanmaktadır. İlk olarak, burun yüzün ortasındaki karmaşık bir 3D şeklidir. Burun estetiği sırasında yapılan değişiklikler genellikle çok küçüktür. Ancak bu değişiklikler, burnun görünümü ve işlevinde önemli bir fark yaratabilir. Bu değişiklikler küçük olduğundan, hata payı da öyle.

Şişlik ve lokal anesteziklerin cilt içerisine yerleştirilmesi, ameliyat sırasında burnu çarpıtarak, yapılan ince değişikliklerin çoğunu gizler. Burun estetiği ayrıca standart bir plana veya ayarlanmış bir adım sırasına sahip değildir. Doktorlar her operasyonu hastanın ihtiyaçlarına göre uyarlar.

Hastanede Kalmam Gerekir Mi?

Neredeyse burun estetiği hastası herkes ameliyattan sonra aynı gün güvenli bir şekilde hastaneden ayrılabilir. Nadir durumlarda, mide bulantısı ile ilgili sıkıntı yaşıyorsanız ya da izlenmesi gereken diğer sağlık sorunlarınız varsa, bir gece hastanede kalabilirsiniz.

İyileşme Süresi Ne Kadardır?

İşten, okuldan veya diğer yükümlülüklerden bir hafta izin almayı planlayın. İlk hafta boyunca her gün giderek daha iyi hissedeceksiniz. Ameliyattan bir hafta sonra, insanlar genellikle kendileri gibi hissederler.

Ameliyattan sonra biraz şişlik olacaktır. Şişliklerin çözülmesi birkaç ay alabilir, ancak çoğu insan birkaç ay sonra bunu fark etmeyi keser. İnsanlar genellikle bir hafta sonra çoğu etkinliği gerçekleştirmeye ve iki ila dört hafta sonra tüm etkinliklere devam etmeye devam eder.

Risk Var Mı?

Bütün ameliyatların riskleri var. Neyse ki, Burun estetiği riskleri küçük ve komplikasyonlar nadirdir. Doktorunuz sizinle ameliyattan önce ameliyatın riskleri ve faydaları hakkında ayrıntılı olarak konuşacaktır.

Burun Estetiğinin Maliyeti Nedir?

Burun estetiğinin maliyeti, ameliyatın karmaşıklığı, cerrahın eğitimi ve tecrübesi ve coğrafya gibi çeşitli faktörlere bağlıdır. 

Burun Estetiği Ağrılı Mıdır?

Çoğu insan için değil. Ameliyattan bir gün sonra, çoğu insan ağrılarını 10 üzerinden 0 ile 4 arasında derecelendirir.

Cerrah Seçiminde Bilinmesi Gerekenler

Plastik cerrahlar, yüz plastik cerrahları veya kulak burun boğaz uzmanları (KBB) çoğu burun estetiği gerçekleştirir.  Muhtemelen genellikle Burun estetiği yapan bir cerrah isteyeceksiniz.

Muhtemelen hastalar ve diğer doktorlar arasında iyi bir üne sahip bir cerrah isteyeceksiniz. Cerrahınız burun estetiği ile ilgili tıbbi literatürde birçok makale yayınladıysa ve eğitim konferanslarında konuşmaya davet edildiyse, bu genellikle akranlarının burun estetiği alanındaki uzmanlığını tanıdığının bir işaretidir.

Ameliyatınızın akredite bir cerrahi tesiste ya da hastanede gerçekleştirileceğinden emin olun. Muhtemelen cerrahınızla da rahat hissetmelisiniz. Ameliyatınız sırasında neler olacağını, size anlaşılır bir şekilde açıklayabilecek bir cerrah arayın.

Bir Yorum Yap