Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Bacak Estetiği

Bacaklardaki estetik gerektiren durumlar; bacağın aşırı ince veya aşırı kalın ve yağlı olması, eğrilikler, diz yanlarında ve ayak bileklerinde aşırı yağ birikimi şeklinde sayılabilir.

 

Bacak bölgesindeki sorunları çözmek için bacak implantı, liposuction veya lazer liposuction ve yağ enjeksiyonu gibi yöntemler uygulanmaktadır.

 

Bu yöntemler bazen tek başına bazen de beraberce aynı anda uygulanabilmektedir. Diz üstü bölge ile diz altı bölge arasında çap olarak kalınlık farkı mevcut ise, her iki bacak arasında kalınlık ya da şekil farkı var ise veya bacaklar çarpık bir görünüme sahip ise bacak protezi operasyonu ile bu sıkıntılar giderilebilir.

 

Aynı problemler liposuctionla veya lazer liposuction da düzeltilebileceği gibi bazı durumlarda daha iyi bir sonuç elde etmek için hem liposustion hem de bacak protezini beraber uygulamak gerekir. Bacak protezleri diz arkasına 2cm’lik kesi açılarak yerleştirilir.

Operasyon Öncesi Yapmanız Gerekenler

Eğer geçirdiğiniz önemli bir hastalık, ameliyat, düzenli olarak kullandığınız bir ilaç varsa bunu operasyondan önce doktorunuzla paylaşmanız gerekmektedir. Aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçlar kullanıyorsanız bu konuyu doktorunuzla konuşup ameliyattan önce ilaç kullanımını sonlandırılmalıdır. Operasyona karar verip randevu aldığınız zaman operasyon yapılacak bölgeye göre size ödem(şişlik) ve morluk olmaması için ilaçlar başlanacaktır.

Operasyon Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Operasyon hastanede olacak  genel anestezi altında yapılacaktır. Normal operasyon süresi 1-3 saattir. Operasyona girmeden önce anestezi uzmanımızla odanızda görüşeceksiniz. Bu operasyondan sonra 1 gece hastanede kalmanız gerekmektedir.

Operasyondan Sonra Takip Süreci

Liposuction veya lazer liposuction tekniği kullanılarak yapılan bacak estetiği opearasyonlarında kontrolleriniz ameliyattan sonra 3. Gün 15. Gün ve ayda bir olarak düzenlenir. Ameliyattan hemen sonra banyo yapmanızda bir sakınca yoktur.

Bacak protezi kullanılmışsa pansumanınız 3. Gün yapılır ve pansumandan itibaren banyo yapmanızda bir sakınca yoktur. Kontrolleriniz 3. gün 7.  gün 15. Gün ve ayda bir olarak düzenlenir.

Operasyondan Sonra İyileşme Süreci

Bu operasyondan sonra genellikle 2-3 gün ayakları yastıkla yükseltilmiş şekilde istirahat etmeniz gerekebilir. Ayrıca işlemden sonra 1 hafta korse giyilmesi gerekmektedir Sosyal hayata çoğunlukla 2-3 gün içerisinde dönülebilir. Ameliyattan sonra spor yapmak için 2.5 ay beklemek gerekir. Düzenli koşarak egzersiz yapanlar yada vücut geliştiricilerin faaliyetlerine devam etmeleri için 3 ay beklemeleri gerekmektedir.