Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Bacak Estetiği Gerektiren Durumlar

bacak estetiği

Bacak Estetiği Gerektiren Durumlar

Bacaklardaki estetik gerektiren durumlar; bacağın aşırı ince veya aşırı kalın ve yağlı olması, eğrilikler, diz yanlarında ve ayak bileklerinde aşırı yağ birikimi şeklinde sayılabilir.

Bacak bölgesindeki sorunları çözmek için bacak implantı, liposuction veya
lazer liposuction ve yağ enjeksiyonu gibi yöntemler uygulanmaktadır.

Bu yöntemler bazen tek başına, bazen de beraberce aynı anda uygulanabilmektedir. Diz üstü bölge ile diz altı bölge arasında çap olarak kalınlık farkı mevcut ise, her iki bacak arasında kalınlık ya da şekil farkı var ise veya bacaklar çarpık bir görünüme sahip ise bacak protezi operasyonu ile bu sıkıntılar giderilebilir.

Aynı problemler liposuctionla veya lazer liposuction da düzeltilebileceği
gibi bazı durumlarda daha iyi bir sonuç elde etmek için hem liposustion hem de bacak protezini beraber uygulamak gerekir. Bacak protezleri diz arkasına 2 cm’lik kesi açılarak yerleştirilir.

Operasyon öncesi yapmanız gerekenler Eğer geçirdiğiniz önemli bir hastalık, ameliyat, düzenli olarak kullandığınız bir ilaç varsa bunu operasyondan önce doktorunuzla paylaşmanız gerekmektedir. Kan sulandırıcı ilaçlar kullanıyorsanız, doktorunuzla konuşarak ameliyattan önce ilaç kullanımını sonlandırmalısınız. Operasyona karar verip randevu aldığınız zaman operasyon yapılacak bölgeye göre size ödem (şişlik) ve morluk olmaması için ilaçlar başlanacaktır.

Operasyon hakkında bilmeniz gerekenler Operasyon hastanede olacak genel anestezi altında yapılacaktır. Normal operasyon süresi 1-3 saattir. Operasyona girmeden önce anestezi uzmanımızla odanızda görüşeceksiniz. Bu operasyondan sonra

1 gece hastanede kalmanız gerekmektedir. Operasyondan sonra takip süreci Liposuction veya lazer liposuction tekniği kullanılarak yapılan bacak estetiği opearasyonlarında kontrolleriniz ameliyattan sonra 3. gün, 15. gün ve ayda bir olarak düzenlenir. Ameliyattan hemen sonra banyo yapmanızda bir sakınca yoktur.

Bacak protezi kullanılmışsa, pansumanınız 3. gün yapılır ve pansumandan itibaren banyo yapmanızda bir sakınca yoktur. Kontrolleriniz 3. gün 7. gün 15. gün ve ayda bir olarak düzenlenir. Operasyondan sonra iyileşme süreci
Bu operasyondan sonra genellikle 2-3 gün ayaklarınız yastıkla yükseltilmiş
şekilde istirahat etmeniz gerekebilir.

Ayrıca işlemden sonra 1 hafta korse giyilmesi gerekmektedir. Sosyal hayata çoğunlukla 2-3 gün içerisinde dönülebilir. Ameliyattan sonra spor yapmak için 2,5 ay beklemelidir. Düzenli koşarak egzersiz yapanlar ya da vücut geliştiricilerin faaliyetlerine devam etmeleri için 3 ay beklemeleri gerekmektedir.

Bir Yorum Yap